Svetový deň misií

Misijná nedeľa – 24. októbra 2021

Inštrukcia Kongregácie pre evanjelizáciu národov k zbierke na Misijnú nedeľu:

Celková vyzbieraná suma na úrovni farnosti, diecézy a Slovenska je určená výlučne na misijné diela pápeža.

Vo všetkých kostoloch na Slovensku sa bude sláviť Misijná nedeľa 24. októbra. Cirkev je viac ako náš kostol, do ktorého pravidelne chodíme. Cirkev je celosvetové spoločenstvo. Misijnú nedeľu slávia farnosti celého sveta, aj tie najchudobnejšie. Je to najstaršia a najväčšia akcia solidarity na celom svete.  „Lebo my nemôžeme nehovoriť o tom, čo sme videli a počuli.“ (Sk 4,20) To je motto tohtoročnej Misijnej nedele, ktorá pozýva všetkých kresťanov, aby sa navzájom učili vzájomne zdieľať bohatstvo viery. Na Slovensku sa tento rok upriamujeme na Keňu, kde kresťania hovoria: „Sme jedna Božia rodina“. Na celom svete je celkovo 2500 diecéz, z ktorých sa viac ako 1100 nachádza v najchudobnejších častiach sveta. Každý rok vznikne 10 nových diecéz a 10 nových kňazských seminárov v misijných krajinách. Viac ako miliarda katolíkov sa na Misijnú nedeľu zapája do podpory chudobných.